Az idei művésztelepet július 19-e és augusztus 3-a között megtiszteli személyes jelenlétével hét palesztin képzőművész mester, alkotni fognak a varázslatos fekvésű Csókakőn.
Mivel ritkán adatik meg, hogy palesztin művészek találkozzanak egymással, köszönhetően a diaszpórának, a jogi-, technikai-, illetve egyéb akadályoknak-, mégis sikerült hét palesztin művészt meghívni, és egy semleges közegben összehozni őket egy hosszabb időszakra, amely időszak kétségtelenül újabb benyomásokkal gazdagíthatja művészetüket.
A projekt központi pillére, hogy a művészeket összehozzuk egy számukra teljesen új közegben, egy új miliőben. A művészek két és fél hetet töltenek el egy gyönyörű inspiráló helyen Csókakőn, mely helyet ad egy természetvédelmi területnek is és mindössze hetven kilométerre van a fővárostól, Budapesttől.
A program tartalmazza a vidék felfedezését, városnézést, ismerkedést a magyar gasztronómiával, sport és kulturális rendezvényeket, ezzel tesszük színesebbé az itt tartózkodásukat. Ezzel a projekttel a művészeket „kiemeljük” a napi megszokott környezetükből, rutinjaikból. Lehetőségük nyílik arra, hogy egymást inspirálva együtt alkossanak, hogy jövőképüket megoszszák egymással, beszélgessenek, elmélkedjenek, mindezt persze egy csodálatos festői szépségű környezetben. Eme pillanatokat fogja kamerájával megörökíteni egy szíriai-palesztin származású filmrendező és egy magyar operatőr. Munkájuknak köszönhetően egy dokumentumfilm fogja bemutatni a művészeket és a műveiket, melyet decemberben tervezünk bemutatni. A dokumentumfilmet több tv társaságnak is szeretnénk elküldeni. A találkozó végén egy kiállítás kerül megrendezésre az elkészült alkotásokból Budapesten.
A projekt tervezője és kivitelezője, az Interkulti Egyesület, mely szervezi, és e projektet működteti. Az egyesület 2008-ban – a kultúrák közötti párbeszéd európai évében – alakult, s a magyarországi törvények szerint működik non profit szervezetként. Az egyesület küldetése a kultúrák közötti párbeszéd erősítése, támogatása.
A művésztelepen résztvevő képzőművészek: Nabil Anani (Palesztina), Abed Abdi (Izrael, Magyarország), Suleiman Mansour (Palesztina, Jordánia), Asad Azi (Izrael), Tayseer Barakat (Palesztina), Ibrahim Hazimah (Németország), Szamír Szalámeh (Franciaország, Palesztina) A dokumentumfi lm két rendezője Salim Abu Jabal (Szíria/ Palestina), a „Roshmia” díjnyertes film készítője és Mezei Zoltán magyar operatőr.